Jazda na suwak, korytarz życia

Od 6 grudnia 2019 roku, zgodne z przepisami obowiązuje nas jazda na suwak i korytarz życia. To przede wszystkim zwiększenie podczas jazdy płynności oraz bezpieczeństwa na drogach.

Jazda na suwak, korytarz życia- na czym polega?

Jazdę na suwak stosować powinniśmy na drogach wielopasmowych które zwężają się do jednego pasa. Polega ona na naprzemiennym wjeździe na pas ruchu, który pozostaje w użytku. Różnicą jest to, że do tej pory mogliśmy jedynie liczyć na uprzejmość innego kierowcy. Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy powinni nas przepuścić co znacznie zwiększy przepustowość oraz bezpieczeństwo jazdy.

jazda na suwak schemat

Jazda na suwak, korytarz życia – jak stworzyć korytarz życia?

Korytarz życia ma głównie zastosowania do dróg szybkiego ruchu. Tworzy się go w celu utworzenia drogi dla przyjazdów uprzywilejowanych takich jak pogotowie czy policja. Pojazdy które są zmuszone utworzyć korytarz życia zjeżdżają odpowiedni na lewo z pasa lewego oraz na prawo z pozostałych pasów ruchu. Dzięki temu znacznie zmniejszy się czas, który służby będą potrzebowały na dotarcie do miejsca zdarzenia drogowego np. wypadku.

jazda na suwak schemat

Jazda na suwak, korytarz życia- czy to ważne?

Dzięki przepisom które wprowadzają jazdę na suwak oraz korytarz życia ruch na drogach zarówno na co dzień jak i w przypadku wypadków stanie się bardziej płynny. Będzie to zapobiegało zatorom na drogach. Można śmiało stwierdzić, że korytarz życia to świetny przepis. Dzięki niemu osoby potrzebujące będą miały utorowaną drogę dla odpowiednich służb. Pamiętajmy, że czas dla poszkodowanych w wypadkach drogowych jest bardzo ważny i często decyduje o losach tych osób.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat jazdy na suwak i korytarz życia to zajrzyjcie na tę stronę.
.