Nowe znaki drogowe od 2.12.2021r.

Jakie nowe znaki drogowe będą nam towarzyszyły?
Jakie zmiany wprowadzą oraz komu najbardziej się przydadzą?
Sprawdź razem z nami.

Od 02.01.2022 roku będziemy mogli spotkać na drogach, głównie ekspresowych znaki drogowe takie jak:
D-23b – stacja paliwowa z punktem ładowania pojazdów elektrycznych.
D-23c – punkt ładowania pojazdów elektrycznych.
D-34b – zbiorcza tablica informacyjna.

nowe znaki drogowe

Znaki D-23b, D-23c oraz D-34b są znakami, dzięki którym kierowcy poruszający się pojazdami elektrycznymi z większą łatwością odnajdą punkty ładowania. Jeden z nich informować będzie nas o zbliżającej się stacji paliw z możliwością ładowania samochodu elektrycznego. Kolejny podpowie gdzie i w jakiej odległości od nas znajduje się punkt ładowania Ostatni z wyżej wymienionych znaków jest zbiorczą tablicą informacyjną, z której min. dowiemy się gdzie będzie można coś zjeść lub np. przenocować.

Kolejnymi znakami są tablice wskaźnikowe, które pojawią się przed pasami włączenia. Każdy z nich poinformuje nas odległości do wyłączanego pasa i tak kolejno:
F-14d – 300m.
F-14e – 200m.
F-14f – 100m.

nowe znaki drogwe

Znaki uzupełniające z tej grupy, poinformują o zbliżających się wyłączeniach pasa ruchu. Każdy z nich wyposażony został odpowiednio w odległości jaka dzieli kierowcę od wskazanego wyłączenia pasa.

Nowe znaki drogowe pojawią się na drogach szybkiego ruchu, ekspresowych. Najbardziej przydatne okażą się dla osób poruszających się samochodami elektrycznymi. Jak podaje strona gov.pl pojawienie się nowych znaków ma pomóc w promocji elektromobilności. Z badań wynika, że wraz z upływem czasu z osób poruszających się tego typu pojazdami jest coraz więcej.  Pojawienie się nowych znaków drogowych nie koniecznie wniesie wielkie zmiany dla kierowców. Dzięki nim będziemy lepiej poinformowani, jednak nie wpłynie to znacząco na prowadzenie pojazdów.

 

Dowiedz się więcej:

https://www.gov.pl/web/gddkia/nowe-znaki-na-polskich-drogach

Sprawdź również:

https://www.facebook.com/ledwojade