Egzamin bez egzaminatora? Czy to możliwe? Jeśli tak to w jaki sposób możemy takowy egzamin zdawać? Wszystko na ten temat w dzisiejszym artykule ! :) Zapraszamy.

Egzamin na prawo jazdy bez egzaminatora- jazda w pojedynkę?

Indyjski oddział firmy Microsoft opracował aplikację HAMS. Jest to system, który ma za zadanie usprawnić zdawanie egzaminu na prawo jazdy. Aplikacja zastępuje nam egzaminatora i ocenia zdających na zasadzie dokładnej analizy zapisanego egzaminu. Wszystkie czynności które wykonujemy podczas jazdy są rejestrowane przez kamery oraz czujniki.

Jak działa i na czym skupia się HAMS( Harnessing AutoMobiles for Safety)?

Podczas egzaminu aplikację wspierają czujniki oraz kamery, które rejestrują jego przebieg. Sprawdzana jest płynność jazdy, a dzięki wbudowanemu modułowi GPS mierzona jest prędkość. Osoba egzaminowana jest sama w samochodzie, co wpływa potencjalne zmniejszenie stresu. 

Czy i kiedy taka forma egzaminu dotrze do Polski?

Jak długo przyjdzie nam czekać na egzamin na prawo jazdy bez egzaminatora w Polsce, nie wie nikt. Możemy być jednakże pewni, że prędzej czy później taka forma egzaminu będzie możliwa. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi świata. Na chwilę obecną nadal przeprowadzane są testy i badania w zakresie egzaminu na prawo jazdy bez egzaminatora. Kiedy wszystko będzie gotowe to właśnie aplikacje korzystające ze sztucznej inteligencji zastąpią nam egzaminatorów WORD.

Sprawdź jak egzamin bez egzaminatora mógłby wyglądać:

Sprawdź równeż: