Jak odmrozić szyby? Na dworze coraz niższe temperatury, dlatego z rana wielu z nas będzie musiało pozbyć się szronu, śniegu lub lodu z przedniej szyby. Kiedy rano mamy mało czasu warto znać kilka sposobów na szybkie odmrożenie szyb. Sprawdźcie!

Jak odmrozić szyby- skrobak!

Skrobak to uniwersalne narzędzie do odmrażania szyb. Duża ich cześć wyposażona jest w dodatkowa miotełkę do odgarnia śniegu oraz w trzon, który bezpośrednio zdrapuje z szyb szron i lód. Kiedy już zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie sprawdzić z jakiego materiału wykonana jest końcówka do drapania. Im bardziej elastyczna tym lepiej, zminimalizuje ona możliwość uszkodzenia szyby.

Jak odmrozić szyby- odmrażacz w areozolu!

Wielu z nas nie chce codziennie skrobać szyby, gdyż jest to proces czasochłonny. Polecamy odmrażacz w areozolu. Wystarczy nanieść niewielką jego warstwę na szybę i po chwili przetrzeć. Lód z szyby zostaje usunięty. Jeśli za pierwszym razem się nie udało powtarzamy proces, ale to zależy od temperatury i warstwy śniegu na szybie.

Jak odmrozić szyby- osłona na szybę!

W sklepach często możemy spotkać się z osłonami na szybę różnego rodzaju. Jeśli wieczorem po powrocie do domu przykryjemy przednia szybę takowa osłona i przytrzaśniemy ją bocznymi drzwiami to rano nie musimy martwic się usuwaniem szronu z szyby.

Jak odmrozić szyby- zimowy płyn do spryskiwaczy!

Polewanie szyby zimowym płynem do spryskiwaczy sprawdzi się w wyższych temperaturach. Zmoczy warstwę lodu która usuną wycieraczki, jednakże przy niższych temperaturach sposób ten nie jest zbyt skuteczny i wymaga zużycia dużej ilości płynu.

Jak odmrozić szyby- podgrzewana przednia szyba!

Ta metoda nie jest ogólnie dostępna, ale jeśli już decydujecie się na zmianę samochodu to warto zaopatrzyć się w egzemplarz z podgrzewana przednia szybą. Szyba ta działa tak samo jak tylna- rozgrzewa się, a po chwili lód sam po niej spływa.

Czego unikać?

Wielu kierowców włącza nawiew. To dobry sposób aczkolwiek należy unikać nastawiania na maksymalna temperaturę. Zamarznięta szyba w połaczeniu z gorącym powietrzem może skutkować mikropęknięciami. W niektórych przypadkach nawet pęknięciem szyby. Warto pamiętać, aby nie polewać zamarzniętej szyby ciepłą wodą.

Sprawdz równiez: