Wielkość motocykla na egzaminie – zmiana modelu motocykla egzminacyjnego w Warszawskim obrębie.

Kategoria A oraz dostosowanie motocykla egzaminacyjnego podczas głównego sprawdzianu, nie zawsze wiązało się z idealnym dopasowaniem – szczególnie dla osób niskich lub o drobniejszej budowie ciała. Przez ten fakt dużo osób zniechęcało się do uzyskania uprawnień kategorii A – szczególnie kobiet.

Wiele WORD-ów w Polsce posiada jeszcze (jako maszyny egzaminacyjne) motocykle XJ6, które w porównaniu z MT-07 są naprawdę sporych rozmiarów. W Warszawskim Wordzie egzamin z pewnością będzie odbywał się na nowszym, bardziej ergonomicznym w kształcie i lżejszym następcy XJ6 – powitajcie Yamahe MT-07.

yamaha mt-07

Czy mniej znaczy więcej?

Waga – 30 kilogramów mniej od poprzednika, możliwość obniżenia siodełka do 755mm, mniejsza szerokość i długość maszyny – z pewnością wpływają na plus jesli chodzi o wyczucie tej maszyny oraz łatwość w jej prowadzeniu.

wielkość motocykla na egzamienie - porównanie wymiarów

Nie tylko wymiary i waga ma tutaj znaczenie – w nowym MT-07 zastosowano nowy rodzaj siodełka o specyficznym kształcie, który ma kolosalny wpływ na lepsze czucie motocykla – co ułatwia balans ciałem, co za tym idzie – prostsze opanowanie wielu elementów na egzaminie. Wielkość motocykla na egzaminie dla wielu osób oczywiście ma znaczenie – po zmianach modeli egzaminacyjnych, które weszły w życie, duża garść osób będzie mogła spokojniej.

siodełko yamaha mt-07

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

Jeśli chcesz dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy prawa jazdy skontaktuj się z nami – odpowiemy na każde pytanie!

KONTAKT